Ansamblid (4 - ... liiget)

Justament

Umbes 1981. aasta kevadel Tartu Levimuusikapäevadel otsis tuntud kitarrist Tiit Kõrvits Vanemuise lava taga Miks JUTITA liikmeid, ise küsides: "Huvitav, kus need Justamendi poisid võiksid olla?" - õiget nime ta lihtsalt ei mäletanud. Poisid sai ta kätte küll, aga teistel pillimeestel oli muidugi lõbu laialt…

1984 toimus järjekordne koosseisumuutus - Lunge oli Tallinnast ja Elgula vene kroonust tagasi, Dvinn hakkas Tallinnas näitlejaks õppima ja osales bändis juhuslikult, endiselt olid kambas Nikopensius (viiul ja havai kitarr) ning Peetso (basskitarr), juurde oli tulnud trummimees Aavo Valtna. See ei olnud enam Miks JUTITA ega ka Salong ja taas pidi nime vahetama. Siis avastati, et kunagi Tiit Kõrvitsa leiutatud Justament ongi parim, ja nii on see jäänud tänaseni.

Käidud on Poolas, Rumeenias, Ungaris, Bulgaarias, Itaalias ja Vietnamis, lõputust Venemaast rääkimata. Pärast taasiseseisvumist on reise vähemaks jäänud, kuid ikkagi on tihti esinetud Soomes nagu ka Poolas, Rootsis, Lätis ja Leedus. Eestis pole vist toimunud ühtki suuremat muusikasündmust ega festivali ilma Justamendita. Stiili kohta võib öelda, et see kaldub kuhugile "eesti country rocki" kanti, päris õiget stiili nagu ei olegi... Ühesõnaga, Justament mängib justamendi muusikat.

Üles