Ansamblid (4 - ... liiget)

Seelikukütid

Ansambel Seelikükütid loodi 1987. a. naistepäevaks Põlva Tarbijate Kooperatiivi naispere lõbustamiseks – sealt ka mõte esineda meestena. Ajutised asjad pidid kestma kõige kauem. Nii on üheks esinemiseks kokku tulnud mehised naised säilitanud oma koosmusitseerimise lusti juba 17 aastat. Kooseis ei ole muutunud, seetõttu võiks teha väikese uuringu, kas ei saaks meid kanda pikaealise naiskollektiivina, kus aastate jooksul ei olegi viis naist üksteist ära tapnud, Guinessi rekordite raamatusse?

Kuna mängime alati laivis ja kasutame ainult naturaalpille, on meie repertuaargi rahvapärane. Oleme rõhutanud, et erinevalt rahvalauludest viljeleme RAHVA LAULE! Esinenud oleme nii noortele kui vanadele, nii metsas kui rannas, nii saunas kui lossis, nii meestena kui naistena… Kaugemad kontsertreisid on viinud meid korduvalt Soome, Saksamaale, Moskvasse, suvised kontserttuurid aastaid koos ansambliga “MTJ”, Mati Nuude, Luule Komissarovi, Raimo Aasa ja paljude teiste “kõvade tegijatega” Eesti suurtele lavadele.

Kellestki sõltumatu kollektiivina võid meid alati kutsuda oma tähtpäevi ilmestama! Lustikummutid ja transakäru on meil omast käest võtta. Ainuke asi, mida natuke vajame, on ehk privaatsus, sest naiste rünnakute tõttu ei ole habemed ja vunstid alati ühte tükki jäänud….

Koosseis: Ele Lang - laul, jauram; Svetlana Roht - laul, viiul; Ester Vardja - laul, kitarr; Evi Viin – akordion; Maiken Hass - Kontrabass

Tooted: Seelikukütid 1 (Helisalv, 1994, MC); Seelikukütid 2 (Helisalv HX PRO 178, 1995, MC); Seelikukütid 3; (Helisalv, 1996, MC); Seelikukütid 4 (Helisalv, 1997, CD MC); Collection (Helisalv, 1997, CD MC); Seelikukütid & MTJ (Helisalv, 1997, MC); Seelikukütid 5; (Helisalv, 1998, MC); Seelikukütid 6 (Helisalv, 1999, MC); Seelikukütid 7 (Helisalv, 2000, CD MC); Seelikukütid 8 (Helisalv, 2001, CD, MC); Kollektsioon 2 (ncb, 2007, CD)

Üles