Ansamblid (4 - ... liiget)

Tuulelõõtsutajad

tuulelootsutajadAnsambel Tuulelõõtsutajad sündis 2000. aasta suvel, kui esmakordselt astuti üles Viljandi pärimusmuusika festivalil. Tegelikult esineti sama nime all juba aasta varem, samuti Viljandis. Siis oli tegu aga ühe osaga koosluse Tuulekandled liikmetest, kes hirmsasti vabalaval lõõtspille mängida tahtsid. Võibki öelda, et ansambel kasvas välja Tuulekanneldest, sellele vihjab esiteks juba nimi ning ka see, et kolm ansambli liiget - Juhan, Siim ja Priit - kõik kunagi Tuule Kanni käe all kandlemängu õppinud on.

 

Esialgu hakkasime mängima peamiselt pillilugusid, mille järgi oleks hea tantsida. Nüüd  on bändi liikmetel huvi ka kaugemate maade rahvamuusika vastu. Enim jäi kõrv pidama Iiri l kohandatud välismaise päritoluga pillilood ja laulud moodustavad tänaseks poole ansambli repertuaarist. Aja jooksul oleme mänginud ka oma suurte eeskujude - Kukerpillide, Untsakate ja Väikeste Lõõtspillide Ühingu - kavas olevaid lugusid.         Peab samuti mainima, et läbi aja on olnud ansambugude peal, kuna need ilmselt sobisid kõige enam meie mängustiiliga ning olid sama hoogsad ja tantsulised kui siiamaani mängitud Eesti loodki. Eestipäraseksli pearõhk just lõõtspillidel. Sellele viitab ju taaskord ka nimi. Just tänu lõõtspilli levikule 19. sajandi lõpus ja muidugi ka viiuli populaarsusele, kujunes Eestimaal välja seesugune rahvalik tantsumuusika, nagu me tänapäeval seda teame.

Enrik Visla - viiul,lau; Mait Alanurm - kitarr,mandoliin; Priit Rikker - basskitarr; Juhan Uppin - lõõts, karmoska, laul, iiri vile;Siim Rikker - lõõts, karmoska, laul

Üles