Prindi see lehek├╝lg

Mait Maltis

Mait Maltise (1951) esimene tuntust toonud grupp oli "Lüürikud" (1967 sügis), kellega ta liitus oma muusikuteel 1968. aasta sügisel, kuna nad ju õppisid koos ka Hiiu 10.keskkoolis. Esimene ühine suurem etteaste oli 1969. aasta keskel Keila kultuurimajas. Koos tegutseti aastani 1973.

TV-st jäin ansambli Vitamiin poistele meelde. Nad kutsusid mind oma ansamblisse laulma. Olin Kunglas üle nelja aasta laulnud ja selle ajaga oli tekkinud soov proovida oma võimeid kontserdilaval. Algasid ringreisid mööda Eestit. Kui oma kodumaa oli risti-põiki läbi sõidetud, muutus meie tööpõlluks terve N. Liit. Alustasime Moskvast suure estraaditeatri lavalt ja kohe vägagi edukalt.

Meie repertuaar oli algusest lõpuni läänepärane (kui nii võib öelda). Mitte kunagi ei esitanud me kohalikke tipplugusid ja see meie populaarsust ei kahandanud, pigem vastupidi.

Vitamiini-ajajärk kestis neli aastat ja neli kuud. Hakkasin veidi paiksema eluviisi järele igatsust tundma. Olin lühikest aega ansamblis Artell, siis läksin hotelli Olümpia varieteesse. Seal laulsin seitse aastat igal õhtul. Ja siis jõudis kätte laevadel laulmise aeg, mis on väldanud tänaseni, ja loodan, et seda tööd jätkub mulle veel edaspidigi.

...