Lauljad

Marju Länik

Marju Länik Marju Länik Aldo Luud, Wikipedia
Marju avastas teletöötaja Marika Tuus, kes Otepääl suvitades kirjutas üles jaanitulel laulnud abituriendi telefoninumbri. Peagi sai Marju kutse tulla Tallinna Filharmooniasse ansambli Vana Toomas solistikonkursile. Aasta oli 1975. Kontserdid viisid Marju juba siis Moskvasse, Kiievisse, Leningradi, jne. Kui Vana Toomas lagunes, edendas Marju taas kaks aastat Otepää kultuurielu. Sinnakanti tuli esinema ka Jaak Joala. Vaadanud hiljem veel ära ka kohaliku bändi esinemise, öelnudki Jaak toona Marjule julgustavad ajaloolised sõnad: «Su koht ei ole siin, marss Tallinna tagasi!» Teletuntuseni jõudis ta muusikafilmis «Suveviisid Võrtsjärvel». Heinapõllul, rehavars õlal ja «mikrofoni»-soengus, lauluga «Annan sind vabaks».

Marju on laulnud ansamblites Vitamiin, Music Seif, Mobile. Ansambel Mobilega käidi einemas Tuulas, Kaluugas, Moskvas. Länikule on laule teinud mitu talle pühendunud pillimeest-heliloojat, nagu Mikk Targo ja ekselukaaslane Lauri Laubre. Marju on lõpetanud pedagoogikaülikooli parima võimaliku tulemusega — cum laude. Länik sai oma diplomitöö „Eesti popmuusika osatähtsusest Eesti kultuuritarbija globaliseerumise ja vabakonkurentsi tingimustes” eest hindeks A ehk väga hea.

Tooted: Südame laul (Melodija, 1986, LP); Exploring the Light (Melodija, 1990, LP); Ma ole ju naine (ARTIM, 1995, CD MC); Naerdes ja naeratades (KMG 160.2, 1997, CD); Suvekuningannad (Aidem POT CD 1051 (+Anne Veski), 1998, CD); Ti Amo (Hitivabrik, 2002, CD); Best of Marju Länik 2  (Marju Länik, 2007, CD); Best of Marju Länik 1 (Marju Länik, 2007, CD)

...

Üles