Prindi see lehekülg

Tõnis Mägi

Tõnis Mägi (1948). Lapsena kuulas Soome raadiot, kust sai mõjutusi sellistelt muusikutel nagu Louis Armstrong, Ella Fitzgerald ja Billie Holiday... . Nooruses kogus suuremat tuntust Venemaal, toonases Nõukogude Liidus – kus jõuti päris tippu välja. 1980ndate alguses oli puhtakujuline eesti muusika invasioon NL-i, millest on suhteliselt vähe räägitud - siis oli küll niimoodi, et Moskva Estraaditeatris oli Tõnisel neliteist kontserti järjest välja müüdud.
Eestlaste südamed ja hinged on ta vallutanud selliste lugudega nagu "Looja, hoia Maarjamaad" elik "Palve"; "Oled vihm"; "Vana kaev", “Liivakel”, “Elutants” ja "Koit". Need on lood, mis on mingil kindlal ajahetkel mõjutanud eestimaa ja eestlaste enesemääramist ja enesekehtestamist. Tõnis  Mägi on autasustatud ka president Lennart Mere poolt Valgetähe ordeniga.
Helisalvestised: Olimpiada 80; Tõnis; Hüüdja Hääl; Liivakell; Las jääda kõik mis hea, volume 1; Las jääda kõik mis hea, volume 2; Kaunilt Kaua; Tõnis Mägi - Eesti Kullafond 1, Vol 2; Tõnis Mägi - Eesti Kullafond 1, Vol 1; Siirius; 2teist; Aeg on lahkuda. Tõnis Mägi - vokaal, klaver
 
...